Вівторок, 18.06.2019, 00:37
Головна » 2019 » Травень » 6 » Тиждень знань з безпеки дитини ДНЗ №4«Сонечко»
Тиждень знань з безпеки дитини ДНЗ №4«Сонечко»

З  22 по 26 квітня 2019 року в ЗДО4 «Сонечко» проходив Тиждень знань з  безпеки дитини.

З метою профілактичної роботи з дітьми та їх батьками щодо попередження травматизму, поважного ставлення до безпеки людини; формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя гармонізованих з природними , технічними та соціальними чинниками, усвідомлення необхідності вироблення правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи у соціальному середовищі.

Статистика цифр свідчить, що кількість дітей, які загинули від власної необережності чи безпечності, зростає з кожним роком.

І основна причина такого катастрофічного стану справ – незнання правил особистої безпеки, невміння передбачити безпеку. По можливості її уникнути. А при необхідності – діяти. Діти психологічно не готові до екстремальних ситуацій, не відчувають небезпеку і впевнені, що трагедія може статися з ким завгодно, окрім них.

Ось чому, починаючи з дошкільного віку, так важливо формувати у дітей свідоме розуміння цінності власного життя та здоров'я, виховувати у них свідому, осмислену позицію щодо безпепеки життєдіяльності.

В рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності,  були проведені виховні заходи, заняття, конкурси, вікторини, екскурсії за межі ЗДО з питань безпеки життєдіяльності із залученням педагогічних працівників, батьків та дітей.

(подорож до світлофора,мандрівка вулицями міста, екскурсія на рятувально-водолазну станцію,під час якої діти мали можливість закріпити правила безпечної поведінки на воді).

Продовжуючи Тиждень безпеки дитини вихованцями старших груп спільно з вихователями (Яловчук Н.В.,Гуменюк О.В.) підготовлено цікаву, змістовну та повчальну розвагу«Щоб у вашому домі не було біди,будьте обережні із вогнем завжди», присвячену пожежній безпеці.

Кульмінацією розваги був виклик рятувальників за номером 101.

На територію закладу завітала спецмашина пожежно- рятувальної служби, де рятувальники (Молчанов Олександр Володимирович,Сорочан Володимир Ігорович,Захарчук Юрій Сергійович) ознайомили дітей з комплектацією автомобіля,в цікавій формі  розповіли про причини виникнення пожежі та способи гасіння.

Сюрпризним моментом для вихованців закладу дошкільної освіти стала демонстрація роботи рятувальників з пожежним  рукавом, де діти самі спробували бути рятівниками та мали нагоду почути сигнал роботи пожежної машини.

Для педагогів проведено  перегляд   презентації  «Правила по техніці безпеки».

Проведені інструктажі

- охорона праці й дотримання правил безпеки;

- по пожежній безпеці.

Протягом «Тижня безпеки життєдіяльності дитини» , в роботі з дітьми вирішувались такі завдання:

- формування знань про правила особистої безпеки;

- правила пожежної безпеки

- правила поведінки з незнайомими людьми;

- правила поведінки на вулиці

- виховання обережності.

На занятті з валеологічного виховання, тема якого «Наш ротик», діти не тільки познайомились з будовою органа, його значенням для людини, а й закріпили знання про небезпечні ігри з дрібними предметами, які можуть потрапити в наш організм.

На занятті «Про вогонь, нам треба знати, з ним не можна жартувати», діти познайомилися з номером телефону пожежників, та дізналися для чого потрібен вогнегасник. Заняття було проведене з використанням цікавого й наглядного матеріалу, з використанням відео і аудіо – сюжетів, участі казкового персонажу, дослідницько – експериментальної діяльності «Чим гасити вогонь».

Також діти мали нагоду засвоїти правила безпеки через бесіди (на прикладі вчинків героїв плакатів, таблиць), «Наодинці вдома», «Дії при виникнення пожежі», «Як діяти при зустрічі з незнайомцями». Пригадали правила поводження з електроприладами, тваринами.

Пішохідний перехід до проїжджої частини дороги, дав змогу закріпити з дітьми правила руху транспорту і пішоходів, знання про небезпеку ігор біля дороги,перевірити знання правил дорожнього руху.

Також у старших та середній групах був проведений конкурс малюнків «Обережно небезпека»? «Небезпека поряд», де діти закріпили знання правил безпеки, потім подарували свої малюнки молодшим дітям. Педагогами для батьків були  оформлені наочності у батьківські куточки з батьками старшої групи проведено анкетування на вивчення обізнаності батьків про рівень знань їхніх дітей особистої безпеки.

Розроблені  поради  і  рекомендації та пам’ятки: «Небезпеки у побуті», «Це повинен знати кожен», «Яким правилам особистої безпеки необхідно навчити дитину»,«Правильне надання першої допомоги».

Під час  проведення Тижня  знань з  безпеки дитини вихованці закладу  переглянули повчальну виставу «Небезпека на дорозі».

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.

Переглядів: 29 | Додав: slavutadnz4 | Рейтинг: 0.0/0